Nejnovější recenze ze sekce Volanty

Logitech G25 Racing Wheel

Robin Robin

Přidáno: 16. prosince 2014

• 6-ti stupňová manuální převodovka
  • funkce přepnutí na sekvenční řazení
  • velmi reálný pocit ze hry
  • není k sehnání

Genius SpeedWheel 3 MT

Genius SpeedWheel 3 MT

waffen waffen

Přidáno: 13. prosince 2014

• připojení k pc
  • spojka
  • špatná programovatelnost citlivosti
  • prvním používáni špatná ovladatelnost(EST2)

moc zkušeností nemám (dárek na vánoce)
vypadá velmi dobře

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. prosince 2014

Zakoupeno v Alza.cz

prostě dobrý poměr cena výkon

Anonym Anonym

Přidáno: 8. prosince 2014

Pro: - provedení - cena Proti: - chybí vibrační zpětná vazba, ale to jsem věděl již při nákupu - nejsou

Ověřený zákazník K24.cz Radim

Přidáno: 2. prosince 2014

• kvalita provedeni

Volant splnil moje ocekavani
doporucil bych ho kazdemu, kdo chce poradne zaparit
pouzivam ho na NFS Shift, F1 2013-2013 a RBR - bez problemu

Ověřený zákazník KASA.cz voza

Přidáno: 26. listopadu 2014

Zakoupeno v KASA.cz

• nemá Force-feedback, tím je tento volant zažazen do kategorie levných volantů, odezva volantu je odpovídající dané kategorii.

postačující pro děti do 8 let

Přidáno: 25. listopadu 2014

Zakoupeno v K24.cz

• Naprosto úžasná záležitost. Jestli někdo uvažujete o volantu a myslíte to trochu vážně, neváhejte. Může se vám zpočátku zdát vysoká cena, ale jen do doby, než to zapnete. Zjistíte, že to není žádná hračka, ale naprosto úžasnej volant!!! Až někdy odejde, jestli odejde:-), kupuju zase!!!
  • Nezjistil jsem sebemenší slabinu., Provedení luxus, kůže, kov, žádné vůle, naprosto špičkový ovladač.

Snad jsem na nic nezapomněl.

Trust GXT-27

Trust GXT-27

Ověřený zákazník ePROTON.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 23. listopadu 2014

Zakoupeno v ePROTON.cz

• můj první volant ale pro začátečníka dobrý hlavně levný vibrace i u pc.
  • malý volant

na hraní farming simulatoru stačí

Genius Wireless Trio Racer

Genius Wireless Trio Racer

Ověřený zákazník EVA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. listopadu 2014

Zakoupeno v EVA.cz

• Malý,hrozně blízko pedály

Určitě pro děti doporučuji, ale pro dospělé ne.

Přidáno: 21. listopadu 2014

Zakoupeno v K24.cz

• příjemný materiál na dotek
  • docela mazec, někdy se dá volant samovolně do pohybu a to u něj nikdo není

spokojenost

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. listopadu 2014

Zakoupeno v PATRO.cz

• Za ty peníze dobrý produkt, určitě spokojenost

Snad bude fungovat alespoň po záruku, jinak slušně provedený za tu cenu

Microsoft Speed Wheel Wireless

Microsoft Speed Wheel Wireless

Honza Honza

Přidáno: 15. listopadu 2014

• přesný plynulý pohyb, bez zpoždění (pro ty co pochybujou)
  • páčky plynu a brzdy fungují skvěle
  • nezavazí na stole
  • chybí LB, RB

Super věc. Než jsem to koupil, bál jsem se dvou věcí: zpoždění a spojených os páček brzdy a plynu, ale bál jsem se zbytečně. Hraju s tím F1 2013 (na PC přes Wireless Gaming Receiver for Windows) a funguje to naprosto bez problémů. V nastavení Herních zařízeních ve Windows to sice vypadá že páčky brzdy a plynu jedou na jedné ose ale ve hře je poznat že jedou každá zvlášť, takže paráda (nevím jak u jiných her). Ovládání je přesné a bez zpoždění. Mám i klasický volant Saitek R440 s optickými snímači ale tam je velmi malé rozlišení otáčení volantu (je to dobře vidět i v programu DXTweak, kde otočíte volantem co nejmíň a ono se to stejně posune o mnoho čísel, zatímco s tímto Speed Wheelem to jde krásně jemně podobně jako u některých potenciometrů), z toho důvodu - a taky proto že mě nebavilo pořád upínat a odepínat volant ke stolu - jsem chtěl zkusit něco jiného a nelituju toho. Vibrace tam podle mě dávat nemuseli, zbytečně to přidává na váze, tím nechci říct že by byl volant těžký, (hrál jsem s tím skoro celý den v kuse a v pohodě) , ale spíš mi jde o to že mohl být místo toho větší a s více tlačítkama. V některých menu (v testovacích jízdách pro změnu testovacího dne) například hra nabízí použití LB a RB které na volantu vůbec nejsou (v této hře žádný problém, použiju klávesnici, ale v některých jiných kdoví...) To jsou ale jen takové prkotiny, celkově velmi doporučuji.

Ověřený zákazník K24.cz Faustýn

Přidáno: 11. listopadu 2014

• špičkový závodní volant
  • kvalitní materiály a dílenské zpracování
  • dobře padne do ruky, velký věnec volantu
  • možnost nastavit úhel otáček v opravdu širokém rozmezí
  • propracovaná zpětná vazba
  • možnost řadit fofrklackem a to na samostatné konzoly
  • možnost řadit sekvenčně pádly pod volantem
  • tři pedály a reálnou odezvou
  • a spousty dalších drobností, který zpříjemňují virtuální závody
  • předpokládaná dlouhá životnost
  • absence páky pro ruční brzdu
  • oproti modelu G25 tady není možné na fofrklacku řadit sekvenčně, ale jen šestikvalt na klasickém háčku
  • relativně vyšší cena

Osobně vlastním předchozí model G25 a s ním jsem naprosto spokojen. Pár drobností pro kritiku by se našlo i tam, ale za zmínku stojí pouze absence samostatné páky pro ruční brzdu, která ovšem není ani zde a ještě k tomu není možnost řadící páku použít pro sekvenční převodovku. Tu lze řadit pouze pádly pod volantem.
G27 jsem pár týdnů testoval a nenarazil jsem na nic špatného, o čem bych se zde ještě rozepsal. Oba volanty jsou natolik podobné, že moje recenze na G25 bude sedět i na G27:

Za prvé musím uvést, že volant používám z 90% na RBR . Tedy jeden z nejlepších rallyových simulátorů v historii PC her. Jezdím převážně s vozem WRC.
kupoval jsem nový a od roku 2008 (tedy za 6 let používání) jsem s ním ujel jež více než 50tis kilometrů a to prosím pěkně bez jediné závady!

Pro WRC je tedy řazení pádly pod volantem naprosto v pořádku a absence samostatné ruční brzdy je vyřešena nastavením na fofrklacek. U G25 při nastavení na sekvenční převodovku a u G27 je potřeba vyřešit samohybný zpětný chod do neutrálu (já použil gumu) a ručka už taky funguje, sice svépomocí, ale přece. Toto je snad vážně jediný nedostatek o kterém vím.

Věnec má průměr 29cm a je potažen kůží. To z něj dělá spolu se dvěma motory velmi příjemný a přesný volant. Zatím stále bez vůlí.

Zpětná vazba je natolik inteligentní a přesná, že bezpečně poznáte, kdy Vám jde auto do smyku, kdy a kterým kolem jedete po asfaltu nebo šotolině a jak velké díry jsou v cestě. Taky poznáte, jestli máte v pořádku geomerii nápravy, či jestli nemáte ohnutou tyč řízení, nebo vylomené kolo.

Třetí (spojkový) pedál je výrazným pomocníkem na startu, v pomalých zatáčkách, ve velkém stoupání a v neposlední řadě při řešení krizových situací. To vše samozřejmě za předpokladu, že řadíte manuálně (jako bez automatu) a bez pomocníka spojky.

Mohl bych tu psát ještě mnoho pochvalné statě, ale dokud si jej nevyzkoušíte, bude mít pocit, že tu vyprávím nějakou pohádku . . . :-)

Thrustmaster T80 Drive Club, PS4

Thrustmaster T80 Drive Club, PS4

Milan Milan

Přidáno: 10. listopadu 2014

• jeden z mála s certifikací pro PS4
  • přepínač PS4/PS3
  • volant na pružině
  • žádná zpětná vazba ani vibrace
  • otáčení +- cca 100st.
  • nepoměr výkon/cena
  • LED kontrolka oslňuje
  • nejprimitivnější volant od Thrustmaster na trhu
  • tuhost otáčení, která se s úhlem otočení zvyšuje

Chudý příbuzný a totální propadák mezi volanty. Za hodně peněz za málo muziky. Vyjma certifikace pro PS4 nic dalšího kladného nelze napsat. Bohužel další kompatibilní volant k PS4 je v cenové relaci okolo 10.000,- Kč. Smutné je, že SONY pro PS4 nepřipravil podporu kvalitních volantů a volanty spolupracující s PS3 na PS4 prostě nefungují.

V celém spektru prodejců T80 a T80DC je uvedeno v popiskách "realistická zpětná vazba" , což lze považovat za klamání spotřebitele-

Balení volantu obsahuje ´
1) volant s 11 tlačítky, Dpadem , páčkami sekvenčního řazení pod volantem a přepínačem PS3/PS4 a s kabelem USB pro připojení do PS4/PS3
2) dvou pedál s kabelem s UTP koncovkou pro připojení do volantu
3) CD s návody k volantům Thrustmaster v CZ a SK
4) Stručný User manuals, tips and drivers v EN, DE atd..
.... toť vše co v krabici naleznete..

Poznámka: Volanty Thrustmaster T80 a T80DC se od sebe liší pouze logem uprostřed volantu.

Jak se píše v popiskách T80 a T80DC "skvělé zážitky" určitě nezažijete.

Ověřený zákazník Booth.cz Filip

Přidáno: 4. listopadu 2014

Zakoupeno v Booth.cz

• Plně kompatibilní, má řadící páku + a -, pedály jsou dostatečně velké, takže nohy o sebe nezavadí. Dále je vynikající regulace sensitivity volantu přímo na panelu volantu.
  • Plynový pedál vrže, pádla na volantu jsou celkem uvolněné, celé je to z plastu, malý rejd otáčení(konkrétně 270°).

Určitě bych jej doporučil pro každého, kdo hraje simulátory i arkádové závodní hry, kdykoli během závodu si nastavíte přímo na volantu sensitivitu jak moc se bude otáčet volant ve hře. Řadící páka je výborná např. pro hru WRC nebo DIRT.

Bohužel je to celé z plastu, plynový pedál vrže což mě mnohdy ruší při závodění.

Za mě bych tomu dal tak 85%.

Ověřený zákazník ALEXA Ověřený zákazník

Přidáno: 3. listopadu 2014

Zakoupeno v ALEXA

• kvalitni volant na dlouhe hrani, nemam momentálně moznosti jineho porovnani, ale velka spokojenost
  • asi nic...

kvalitní výrobek logitech, neni co dodat...

Přidáno: 2. listopadu 2014

• není český návod

spokojen

Anonym Anonym

Přidáno: 26. října 2014

• Super volant dobře se s ním řídí
  • Pedály mi odešly po 2 týdnech..

Docela fajn volant

Thrustmaster Ferrari GT Experience Racing Wheel

Thrustmaster Ferrari GT Experience Racing Wheel

Martin Martin

Přidáno: 20. října 2014

• Cena.
  • Vcelku dobré zpracování.
  • Ovládání.
  • Dobře se drží.
  • Na pedály je potřeba opatrně.Jsou sice pevné,ale nezatěžoval by jsem je moc silou.
  • U některých stažených her nefunkční.

Volant byl používán často především na F1 a WRC a to patří mezi nejnáročnější hry pro tyto ovladače.Řízení je celkově přesné,ale i citlivé.Hrubá síla volantu moc nesvědčí.Pedály by mohly být o něco pevnější.Problémy s nimi nejsou.Na podlaze drží dobře,jak na koberci,tak na plovoučce.
Bohužel volant vydržel jen 23 měsíců.Po této době přestalo fungovat zatáčení doprava.Jelikož byl ještě v záruce,byl reklamován.Reklamace byla uznána,volant je neopravitelný.Peníze za zboží byly vráceny.Zakoupeno u ALFA computer a.s.

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů
Thrustmaster Ferrari 458 Italia (Xbox 360)

Thrustmaster Ferrari 458 Italia (Xbox 360)

Ověřený zákazník KASA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. října 2014